Pranešimas dėl pirotechnikos

2019-12-22

Atsižvelgiant į didėjantį asmenų sužalojimų su pirotechnikos priemonėmis, kurios kelia grėsmę žmonių gyvybei, sveikatai, aplinkai, visuomenės saugumui ir viešajai tvarkai, skaičių Lietuvoje, įsakymu nustatoma, kad fiziniams, juridiniams asmenims, kitoms organizacijoms ar jų padaliniams (išskyrus licencijų turėtojus ir pirotechnikus) draudžiama platinti ir naudoti F3 kategorijos civilinės pirotechnikos priemones, t. y. petardas (galimi kiti tokių gaminių pavadinimai – sprogtukai, sprogalai, pyškalai), skirtas garso efektui sukurti.

Policija primena – Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 483 straipsnis numato, kad civilinių pirotechnikos priemonių įsigijimo, naudojimo tvarkos pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą nuo keturiolikos iki trisdešimties eurų. Pakartotinai padarytas šis administracinis nusižengimas užtraukia baudą nuo trisdešimties iki šešiasdešimties eurų, taip pat gali būti skiriamas civilinių pirotechnikos priemonių konfiskavimas.

Už šiame straipsnyje numatytus administracinius nusižengimus, padarytus viešojoje vietoje vykstančiame renginyje, gali būti skiriamas draudimas lankytis viešosiose vietose vykstančiuose renginiuose nuo vienerių iki dvejų metų.

Taip pat, artėjant Kalėdoms ir Naujiesiems metams, primename, kad gyventojai turėtų atsakingai elgtis su visomis pirotechnikos priemonėmis – apie tai tėvai turėtų pasikalbėti ir su vaikais. Už vaikų iki 16 metų nepriežiūrą atsakomybė tenka tėvams.

Primename:

Pirkdami pasidomėkite, ar pardavėjai turi policijos išduotus leidimus prekiauti pirotechnika – kad nenusipirktumėte abejotinos kokybės prekes, keliančias pavojų sveikatai ar gyvybei. Visi pirotechnikos gaminiai privalo turėti instrukcijas lietuvių kalba. Nerekomenduojama šias prekes pirkti internetu – pardavėjai gali parduoti neaiškios kilmės produkciją.

Perkant pirotechnikos priemones, būtina atkreipti dėmesį į jų išorės būklę: neturi būti su korozijos žymėmis, sulankstyta, sudrėkusi, turėti įskilimų ar kitokių korpuso pažeidimų, taip pat ir degiklio pažeidimo. Svarbu patikrinti, ar nesibaigusi garantija.

Labai pavojingi yra pačių pasigaminti ar savarankiškai perdaryti fejerverkai. Jų gamyba ar bandymai – garantuotas pavojus. Neardykite nesuveikusių fejerverkų. Kai kurios medžiagos, esančios jų mišinių sudėtyje, yra labai nuodingos.

Policija linki visiems saugių artėjančių švenčių!