Informacija apie atšvaitus

2019-12-22

Atšvaitas tai efektyvi asmens vizualioji saugumo priemonė, kuri padeda būti pastebėtiems laiku, ir apsisaugoti nuo nelaimingų eismo įvykių. Pasirūpinkite, jog Jums brangūs žmonės atšvaitą nešiotų kasdien tamsiu paros metu. Patikrinkite ar jie turi atšvaitus, atkreipkite dėmesį, ar atšvaitai prikabinti matomoje vietoje, priminkite, kaip juos reikia nešioti.

Policija įspėja, kad eismo įvykiuose Lietuvoje daugiausia nukenčia pėstieji. Daugiausia tragiškų įvykių įvyksta tamsiu paros metu.

Kelių eismo taisyklių reikalavimai pėstiesiems, dviratininkams ir vadeliotojams naudoti atšvaitus, dėvėti liemenes arba drabužius su šviesą atspindinčiais elementais, yra ne rekomenduojamojo pobūdžio, bet privalomi. Todėl kelių policijos pareigūnai prašo pėsčiųjų, dviratininkų ir vadeliotojų dėvėti atšvaitus, liemenes arba drabužius su šviesą atspindinčiais elementais. Tėvai, taip pat turėtų pasirūpinti nepilnamečiais vaikais, kad jie turėtų ir segėtų atšvaitus ar dėvėtų drabužius su šviesą atspindinčiais elementais.
Atšvaitą prie drabužių reikėtų pritvirtinti taip, kad jis būtų matomas iš visų pusių. Eidami kelio važiuojamąja dalimi ar kelkraščiu, visada eikite kairiąja kelio puse (prieš eismą). Prireikus atšvaitą nuvalykite. Išblukusį ar pažeistą atšvaitą būtina pakeisti nauju.

Kokia atsakomybė gresia eismo dalyviui, kuris nedėvi atšvaito?

Pėstieji, dviračių vairuotojai, vadeliotojai, pažeidę šiuos Kelių eismo taisyklių reikalavimus, atsako administracine tvarka.

LR Administracinių nusižengimų kodeksas 428 straipsnis. Pėsčiųjų ir kitų kelių eismo dalyvių padarytas Kelių eismo taisyklių pažeidimas

1. Važiuojamosios kelio dalies perėjimas arba ėjimas ja ten, kur draudžiama, dviračius vairuojančių asmenų, pėsčiųjų, vadeliotojų ir kitų asmenų, kurie naudojasi keliais, nepaklusimas eismo reguliavimo signalams, kelio ženklų, ženklinimo reikalavimų, eismo tvarkos automagistralėse nesilaikymas, Kelių eismo taisyklėse pėstiesiems, dviračių vairuotojams ir vadeliotojams nustatytų elgesio tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui reikalavimų nesilaikymas užtraukia baudą nuo dvidešimt iki keturiasdešimt eurų.