Spalis – mokyklų bibliotekų mėnuo.

2019-12-22

Šių metų tema – Junkimės. Svajokime. Keiskimės. Nes tik būdami vieningi ir išlaisvinę vaizduotę galime pasitikti pokyčius savyje ir aplinkui save.

Kasmet ISLM (International School Library Month)  pasaulio mokyklų bibliotekoms siūlo įsijungti į bendrus tarptautinius projektus, o pasibaigus projektui ir toliau bendrauti su projekto partneriais.

Šiais metais nutarė  ir mūsų gimnazijos 3B klasės mokiniai sudalyvauti tarptautiniam skirtukų mainų projekte „Bookmark exchange“. Registracija vyko naudojantis internetine registracijos skaičiuokle. Pagal pateiktus duomenis, skaičiuoklė mūsų gimnazijai priskyrė Londono mergaičių mokyklą „Wimbledon high school“ www.wimbledonhigh.gdst.net.  Pasibaigus registracijai 3B klasės mokytoja Daiva su ”Wimbledon high shool” pasikeitė prisistatymo laiškais.

Skirtukų gamybai trečiokai nutarė vienoje skirtuko pusėje panaudoti Lietuvos vėliavos spalvas ir liaudiškus motyvus, o kitoje užrašė savo vardus,  taip tuo pačiu prisistatyti ir pristatyti savo šalį. Skirtukų gamyba ir apsikeitimas jais yra paprastas ir įdomus būdas pasidalyti knygų ir bibliotekų malonumais, užmegzti naujų draugų per bibliotekas ryšius, kuris mūsų mokinukams suteikė daug džiaugsmo ir nekantraus laukimo.

Bibliotekininkė Rūta Sadauskienė