Saugesnio interneto savaitė

2020-02-21

Autorė: Rūta Sadauskienė

Lietuvoje vasario 10–15 d. jau septynioliktą kartą buvo minima „Saugesnio interneto savaitė“. Bibliotekose ir mokyklose vyko įvairūs renginiai ir tiesioginės interneto transliacijos saugesnio interneto temomis tiek vaikams ir jaunimui, tiek suaugusiems. Šiais metais ir mūsų gimnazija prisijungė prie šios pasaulinės iniciatyvos, kurios tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.

Aktyviai saugesnio interneto savaitėje dalyvavo mūsų gimnazijos 5–6 klasių mokiniai. Informacinių technologijų mokytoja Aurelija Velionienė papasakojo mokiniams apie saugų internetą, pavojus, tykančius virtualioje erdvėje, kaip bendrauti su žmonėmis, sutiktais internete, kokiose situacijose galima pasidalinti privačia informacija. Užsiėmimų metu, akcentuota, kad nereikėtų viešinti jokios asmeninės informacijos.

Pokalbiai svarbiomis temomis buvo papildyti smagiomis edukacinėmis veiklomis. Mokiniai susibūrę į komandas aptarinėjo pateiktas situacijas, su kuriomis gali susidurti internetinėje aplinkoje.

Saugaus interneto savaitė leido mokiniams geriau pažinti ne tik interneto paslaugas, bet kartu susimąstyti apie atsakingą ir saugų buvimą internetinėje erdvėje.